Fransızca, Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Dil Okulunda Öğrenilir.

Fransızca Kursları Eğitim Programları Hakkında Bilgi

Fransızca eğitimlerimiz A1 Başlangıç, A2 Başlangıç Seviyesi Üzeri, B1 Orta Seviye, B2 Orta Seviye Üzeri, C1 İleri Seviye ve C2 İleri Düzey olmak üzere 6 kurdan oluşmaktadır. Fransızca genel dil eğitimleri ve sınav hazırlık programlarını yürütmekte olan öğretmenlerimiz en az 5 yıllık deneyim ve tecrübeye sahip öğretim görevlilerinden oluşmaktadır.

  • Başlangıç Seviyesi Fransızca Kursu

Fransızca A1 seviyesi kursu yeni başlayanlar için Fransızca veya çok sınırlı Fransızca bilen öğrenciler için mükemmel bir deneyimdir. Bu eğitim, DELF/DALF uluslararası Fransızca sınavlarıyla ilgilenen herkes için önemli bir başlangıç noktasıdır. Öğretmenlerimiz A1 seviyesinden C1 seviyesine kadar en deneyimli ve nitelikli uzman Fransız öğretmenlerimizden oluşmaktadır.

  • B1 Seviyesi Fransızca Kursu

Fransızca B1 seviyesi kursu Fransızca'daki en önemli gramer alanları üzerine çalışma ve kelime bilginizi yaklaşık 1.000 kelimeye kadar yükseltebileceğiniz bir düzeydir. Bunun yanı sıra DELF sertifika sınavlarına çalışabilirsiniz.

  • B2 Seviyesi Fransızca Kursu

Fransızca B2 seviyesi eğitimi Okul veya Üniversite için Fransızca öğreniyorsanız, iş için Fransızca öğreniyorsanız, seyahat için veya sadece Fransızca öğrenmek istediğiniz için B2 seviyesi ideal bir seviyedir. B2 seviyesine ulaşarak kelime bilginizi yaklaşık 2.000 kelimeye kadar yükselterek Fransızca konuşma becerilerinizi belirli kalıplarda geliştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra bu eğitim DELF sertifika sınavı için tasarlanmıştır.

  • Fransızca C1 Seviyesi Kursu

C1 seviyesinde Fransızca eğitimi Fransızca konuşulan bir ülkede çalışmak ve okumak için uygun bir seviyedir. Bu seviyede görevlerin ve görüşlerin tartışılmasına izin vermek için başkalarıyla yeterince iletişim kurabilirsiniz. C1 düzeyinde Fransızca konuşabilen insanlar, özellikle normal konuşmaların dışında olan bir konu hakkında konuşmalarda konuşmanın daha ayrıntılı ve daha küçük bölümlerinden bazılarında eksiklikler olabilir. Ayrıca, konuşma ve mizah konusundaki daha ince anlamların bazılarını anlayamayabilirler.

  • İleri Seviye C2 Fransızca Kursu

Fransızca kursu C2 seviyesi eğitimi Fransızca konuşulan bir ülkede, eğitim hayatınızda veya çalışma ortamında ihtiyaçlarınız doğrultusunda herhangi bir yardım almadan akıcı Fransızca konuşma yapmanızı sağlar. Bu seviyedeki insanlar, konuşma ve metinlerdeki ince ve ayrıntılı anlamları anlamanın yanı sıra, anadili Fransızca konuşan insanlara daha detaylı bir şekilde kendilerini ifade edebilmelerini sağlayabilir.

Fransızca C2 seviyesi eğitmenlerimiz ve en deneyimli ve nitelikli Fransız öğretmenlerimizden oluşan kadromuz ve bu kurs için özel bir program oluşturdu.

  • Üniversiteye Hazırlık İçin Fransızca Eğitimi

Dünya Dilleri Merkezi Akademik Fransızca kurslarımız, sınav koordinatörlerimiz ve Üniversite hazırlık düzeyindeki öğrenciler için gerekli bilgi ve donanıma sahip her biri akademik amaçlar için Fransızca dilinde uzmanlaşmış öğretmenler tarafından düzenlenmektedir. Öğrencilerin üniversiteye giden yollarını tek çatı altında planlamaları için yabancı dil eğitimi gereksinimlerinin farkındayız. Bu sebeple gereken tüm destek ve birikimlerimizi değerli öğrencilerimizle paylaşmaktayız

  • İlk ve Orta Öğretim İçin Fransızca Eğitimi

İlköğretim düzeyindeki çocuklar sınıfta Fransızca öğreniyorlar ancak bunun dışında günlük yaşamlarında da bir kullanım bulacaklar. Tecrübelerimize göre, Fransızca öğretiminin yoğun tarzı en iyi sonuçları verir çünkü çocuklar konuşma ve dinleme iletişim kurma ihtiyaçları nedeniyle büyük ölçüde gelişir. Yoğun Fransızca öğretimi, ilköğretim düzeyindeki çocuklar için 2. Dil ile daha fazla iç içe olmalarını ve Mantalite olarak gelişim göstermelerini sağlamaktadır.

  • Yaz Okulu Fransızca Programları

Yurt içi ve Yurt dışında Çocuklar İçin Fransızca Yaz Okulu Programları. Çocukların genel kültür bilgilerinin gelişmesi bilim, tarih, sinema, sanat ve zanaat, meslek, vb. gibi eğlenceli konulara odaklanan tatil dönemlerinde özel kurslar düzenlemekteyiz. Bu eğitimler, yoğun olarak uygulanmakta olan pratik etkinliklere dayalı, çocukları katılımcı bir atmosfer içerisinde çeşitli konular üzerine yönlendirmeye, öğrenme ve öğretmeye odaklıdır.

Dünya Dilleri Merkezi’nde Fransızca öğrenim ortamı her sınıf, genç öğrencilerle başa çıkmak için iyi bir donanıma sahiptir ve öğretmenin her bir dersi başarı ile tamamlamasına yardımcı olmak için bir öğretim asistanımız hazır bulunmaktadır.

  • Fransızca DELF Sınavı Hazırlık Kursu

DELF, Fransa’da üniversite veya yüksek öğrenim, master düzeyinde eğitimini devam ettirmek isteyen öğrencilerin girmesi gereken Fransızca dil sınavıdır. DELF sertifikasının Fransa’nın yanı sıra tüm dünyada geçerliliği kabul edilmiş Fransa Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliklerine göre düzenlenmiş Fransızca dil seviyesini belirtmektedir.