Fransızca, Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Dil Okulunda Öğrenilir.

Dünya Dilleri Merkezi Farkıyla Fransızca Öğrenin

Dünya Dilleri Merkezi sunduğu öğrenci merkezli yaklaşımı ve modern yöntemlerle işlenen dersleriyle (Okuma-Anlama, Dinleme-Anlama, Yazılı-Anlatım, Sözlü Anlatım ve Konuşma) dört dil yetisinin geliştirilmesini hedeflemektedir. Fransızca Kursu programlarımıza katılan öğrencilerimizin bireysel gelişimleri takip edilerek bu konuda geri bildirim yapılmakta, ihtiyaç duyulması halinde bireysel çalışmaları destekleyici ek materyaller sunulmaktadır. Fransızca dersleri daha fazla bilgi için bizi arayın.

Üniversite Hazırlık Fransızcası

Dünya Dilleri Merkezi Akademik Fransızca kurslarımız, sınav koordinatörlerimiz ve Üniversite hazırlık düzeyindeki öğrenciler için gerekli bilgi ve donanıma sahip her biri akademik amaçlar için Fransızca dilinde uzmanlaşmış öğretmenler tarafından düzenlenmektedir. Öğrencilerin üniversiteye giden yollarını tek çatı altında planlamaları için yabancı dil eğitimi gereksinimlerinin farkındayız. Bu sebeple gereken tüm destek ve birikimlerimizi değerli öğrencilerimizle paylaşmaktayız

Üniversite Hazırlık Fransızcası Nedir? 

  • Yeni eğitim dönemin yakınlaşması ile öğrenciler yaşamlarını etkileyecek kararı veriyorlar; Hangi üniversite?
  • Üniversite kaydını yaptırır yaptırmaz ise karşılarına çıkacak ilk soru hazırlık sınıfı oluyor.
  • Hem devlet üniversitelerinde hem de vakıf üniversitelerinde Fransızca hazırlık sınıfı bir çok bölüm için zorunlu olmaya başladı.
  • Üniversitede bölümlerin eğitim dilinin Fransızca olmasından dolayı öğrencilerin bölümde sunulan dersleri anlayabilecek ve kavrayabilecek seviyede Fransızca bilmesi şartı aranıyor.
  • Bu sebepten dolayı da üniversite kayıt işlemlerinden sonra yeni başlayacak öğrencilere Fransızca seviye tespit sınavı yapılıyor.
  • Sınav sonuçlarına göre de öğrencilerin Fransızca hazırlık okuyup okumayacağına karar veriliyor.
No Internet Connection