Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Dil Okulunda GRE'ye Hazırlanın.

GRE eğitimlerimiz hafta sonu ve hafta içi grupları şeklindedir. Talep edildiğinde istenilen gün ve saatler içerisinde iş ya da eğitim hayatınıza uygun olarak birebir özel derslerde programlamaktayız.

GRE Kursu katılım öncesinde seviye tespit sınavı düzenlemekteyiz. Yapılacak olan seviye tespit sınavı sonrasında uygulanacak olan program öğrencimizle paylaşılmaktadır.

Değiştirilmiş GRE® Genel Testi Hakkında Bilgi

Lisansüstü ve İşletme Okulları İçin Tek Test. Başarı için Daha Fazla Fırsat

Yüksek lisans derecesi almak, çok sayıda fırsat yaratabilir. Son istatistiksel veriler, eğitimin daha fazla kazanç elde etmek ve işsizlik oranlarının azaltılması açısından oynadığı önemli rolü açık bir şekilde ortaya koymaktadır.

İster lisansüstü eğitimi göreceğiniz bir okula, ister bir işletme okuluna gitmeyi planlayın - ya da önünüzdeki seçenekleri değerlendiriyor olsanız bile - geleceğiniz için önemli bir adım atıyorsunuz.

Okullara sahip olduğunuz becerileri en iyi şekilde göstermeniz için akıllıca bir hamle ve Değiştirilmiş GRE® Genel Testi ile bunu yapabilirsiniz! Bu, Özgüvenin Gücü - sadece değiştirilmiş GRE Genel Testi ile.

Değiştirilmiş GRE Genel Testi, elinizden gelenin en iyisini yapmanıza yardımcı olmak için size Özgüvenin Gücünü verir. Değiştirilmiş GRE Genel Testi ile okullara hangi puanları göndereceğinize siz karar verirsiniz.

Test günü sahip olduğunuz kapasitenin tamamını yansıtamadığınızı hissederseniz, sorun değil. Sınava tekrar girebilir ve sadece okulların görmesini istediğiniz puanları gönderebilirsiniz. Bu, sadece GRE testleri ile sahip olabileceğiniz ScoreSelect® seçeneğinin bir parçası.

Ayrıca değiştirilmiş GRE Genel Testi, bir bölümde soruları atlama, geriye dönüp cevapları değiştirme ve istediğiniz sorudan başlama imkânı sunan tek lisansüstü ya da işletme okullarına giriş sınavıdır.

Değiştirilmiş GRE Genel Testinde, lisansüstü ya da işletme okullarında ortaya koyacağınız düşünme biçimini en yakın şekilde yansıtan soru tipleri bulunmaktadır.

Sözlü Akıl Yürütme — Yazılı materyali analiz etme ve değerlendirme, metinde sunulan bilgileri sentezleme, cümlelerin öğeleri arasındaki ilişkileri analiz etme ve sözcük ve kavramlar arasındaki ilişkilerin farkına varma becerinizi ölçer.

Nicel Akıl Yürütme — Aritmetik, cebir, geometri ve veri analizinin temel kavramlarından yararlanarak problem çözme becerinizi ölçer.

Analitik Yazma — Eleştirel düşünme ve analitik yazma becerilerinizi, özellikle fikirlerinizi açık ve etkili bir şekilde kelimelere dökme ve kanıtlarla destekleme becerinizi ölçer.

Sınava Kimler Girer?

Dünyanın dört bir noktasından lisansüstü, MBA, ya da doktora yapmakla ilgilenen, bu amaçla lisansüstü ve işletme fakültelerine başvuracak olan kişiler, değiştirilmiş GRE Genel Testine girerler.

Adayların eğitim geçmişi ve kültürel birikimi çeşitlilik gösterir ve değiştirilmiş GRE Genel Testi okullara adayların niteliklerini karşılaştırmak için ortak bir ölçüm olanağı sunar.

GRE puanları, lisans kayıtlarınızı, tavsiye mektuplarınızı ve lisans düzeyindeki çalışmalarınıza ait diğer niteliklerinizi tamamlamak için kabul heyetleri ve burs karar kurulları tarafından kullanılır.

Sınava Ne Zaman ve Nerede Girebilirim?

Değiştirilmiş GRE Genel Testine, 160'ın üzerinde ülkede 1000'den fazla test merkezinde girmek mümkündür.

Dünyanın pek çok bölgesinde, bilgisayar ortamında sunulan teste istediğiniz zaman girebilirsiniz.

Çin Hong Kong, Tayvan ve Kore'de, bilgisayar ortamındaki teste ayda bir ila üç kez girebilirsiniz. Bilgisayar ortamındaki testin sunulmadığı bölgelerse ise, kâğıt formatlı teste Ekim, Kasım ve Şubat aylarında bir ila üç kez girebilirler.

Sınavı Kimler Kabul Ediyor?

Değiştirilmiş GRE Genel Testi, binlerce lisansüstü ve işletme okulu ile bu okulların ilgili bölümleri tarafından kabul edilmektedir.

Test İçeriği ve Yapısı:

Yenilenen GRE® Genel Testinde, düşünme biçiminizi ve günümüzün zorlu lisansüstü ve işletme okulu programlarında başarıya ulaşmak için ihtiyaç duyduğunuz becerileri en iyi şekilde yansıtan soru tipleri yer alıyor.

Kullanışlı tasarımı, bölüm içerisinde istediğiniz soruyu atlamanıza, geriye dönüp cevapları değiştirmenize olanak sağlayarak, bir bölüme istediğiniz sorudan başlama esnekliği sunuyor.

Bilgisayar ortamında ya da kâğıt üzerinde sunulan gözden geçirilmiş GRE Genel Testini inceleyin.

Gözden geçirilmiş GRE Genel Testi, zamanla geliştirilen ve belli bir çalışma alanı ile ilgili olmamakla birlikte, tüm alanlar için önem taşıyan sözlü akıl yürütme, nicel akıl yürütme, eleştirel düşünme ve analitik yazma becerilerinizi ölçer.

Üç test bölümünün - Sözlü Akıl Yürütme, Nicel Akıl Yürütme ve Analitik Yazma - içeriğine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Sözlü Akıl Yürütme

Sözlü Akıl Yürütme Bölümünde Şu Beceriler Ölçülür:

Belli bir metni analiz etme ve çıkarımlarda bulunma

Eksik verilerden mantık yürütme; yazarın varsayımlarını ve/veya bakış açısını tanımlama

Gerçek anlam, temsili anlam ve yazarın niyeti gibi anlamın çeşitli düzeylerini anlama önemli noktaları seçme; önemli kısmı önemsiz noktalardan ayırma ya da ilgili noktaları tespit etme

Metni özetleme; metnin yapısını anlama kelimelerin anlamını, cümleleri ve metnin tamamını anlama; kelimeler ve kavramlar arasındaki ilişkileri anlama

Sözlü Akıl Yürütme Soru Tiplerine Hızlı Bakış

Örnek sorular, soruları çözme mantığı, ipuçları ve daha fazlasıile birlikte Sözlü Akıl Yürütme bölümüne daha yakından bakın.

Nicel Akıl Yürütme

Nicel Akıl Yürütme Bölümünde Şu Beceriler Ölçülür:

Nicel bilgiyi anlama, yorumlama ve analiz etme

Problemleri metametiksel modellerden yararlanarak çözmek

Temel becerileri ve orta düzey aritmetik, cebir, geometri ve veri yorumlama becerilerini uygulama

Nicel Akıl Yürütme bölümünde ekrandaki hesap makinesinden yararlanabilirsiniz.

Kâğıt formatında testlerde, test merkezi size bir hesap makinesi sunacaktır.

Nicel Akıl Yürütme Soru Tiplerine Hızlı Bakış

Örnek sorular, soruları çözme mantığı, ipuçları ve daha fazlasıile birlikte Nicel Akıl Yürütme bölümüne daha yakından bakın.

Analitik Yazma

Analitik Yazma Bölümünde Şu Beceriler Ölçülür

Karmaşık fikirleri açık ve etkili bir şekilde kelimelere dökme

Düşünceleri konu ile bağlantılı gerekçe ve örneklerle destekleme

İddiaları mercek altına alma ve kanıtlar sunma

Tartışmayı konudan sapmadan, tutarlı bir şekilde sürdürme standart yazılı İngilizcenin unsurlarına hakim olma

Analitik Yazma bölümünde, sunulan talimatlara uygun olarak konu odaklı yanıtlar vererek, becerilerinizi soru tiplerine uygun şekilde ortaya koymanız beklenir.

Analitik Yazma Soru Tiplerine Hızlı Bakış

Örnek sorular, puanlanmış örnek yanıt makaleleri, okuyucu yorumları ipuçları ve daha fazlasıile birlikte Analitik Yazma bölümüne daha yakından bakın.

Sözlü Akıl Yürütme ve Nicel Akıl Yürütme Sorularının Değiştirilmiş Versiyonları

Girdiğiniz testte yayınlanmış soruların değiştirilmiş versiyonları ya da testte önceden görmüş olduğunuz sorular yer alabilir.

Bazı değişiklikler açık bir şekilde fark edilirken, diğerleri daha az açıktır. Bir soru, önceden görmüş olduğunuz bir soruya benzer gibi görünse de, aslında farklı bir soru olabilir ya da yanıtı farklı olabilir. Her bir soruda kullanılan sözcüklere dikkat edin.

GRE Kursu Eğitim Plan Tablosu

 • kampanya gre

  GRE, Amerika Birleşik Devletleri’nde lisansüstü / master veya doktora eğitimi görmek isteyen öğrencilerin alması gereken bir sınavdır. Bu sınav ETS (Educational Testing Service) tarafından yapılır.

  GRE, General Test ve Subject Test olmak üzere ikiye ayrılır. Genellikle, okul başvurularında General Test sonucu istenmektedir. Bazı programlara yapılan başvurularda ise Subject Test istenebilmektedir.

  1) General Test

  GRE General testi sözel, sayısal, analitik yazma (kompozisyon) olmak üzere 3 bölümden oluşmaktadır. Bu bölümlere ek olarak deneysel olan ancak puan hesaplamasına katılmayan bir bölüm daha bulunur.

  Sözel Bölüm (GRE Verbal)

  2 kısımdan oluşur. Her bölüm için 20 soru olmak üzere toplam 40 soru olup, her bölüm için 30 dakika olmak üzere toplam süre 60 dakikadır. Analiz ve sonuç çıkarma, metinde bulunan önemli noktaların seçimi ve kelime, cümle ve metinlerin anlamlarını kavrama gibi özellikleri ölçer.

  AlanlarSoru SayısıSüre
  Analitik yazma; Bu alan 2 alt bölümden oluşur Her bölümde 1 soru vardır 1A Konu Analizi 1B Tartışma Analizi Her bölüm için 30 dakika olmak üzere toplam 1 saat
  Sözel Analiz Bu alan 2 alt bölümden oluşur Her Bir Bölümde 20 Soru Vardır. Her bölüm için 30 dakika olmak üzere toplam 1 saat
  Sayısal Analiz Bu alan 2 alt bölümden oluşur Her Bir Bölümde 20 Soru Vardır. Her bölüm için 35 dakika olmak üzere toplam 70 dakika

  Sayısal Bölüm (GRE Quantitative)

  2 kısımdan oluşur. Her bölüm için 20 soru olmak üzere toplam soru sayısı 40 olup, her bölüm için 35 dakika olmak üzere toplam süre 70 dakikadır. Temel matematik,aritmetik,geometri ve veri yorumlama, sayısal bilgilerin anlaşılması, bu bilgilerin yorumlanması ve matematiksel modeller kullanarak çözümü gibi özellikleri ölçer.

  Analitik Yazma Bölümü (GRE Analytical Writing)

  Konu Analizi ve Tartışma Analizi olmak üzere 2 kısımdan oluşur. Toplam süre, her bir bölüm için 30 dk. olmak üzere 60 dk.’dır. İfadelerin açık bir biçimde belirtilmesi, bunları nedenler ve örneklerle desteklerken İngilizce kurallarının kullanımını ölçer.

  Her bölüm kendi içinde ikiye ayrılır yani toplam 6 aşamada tamamlanmakta olan sınavın, 3.kısım tamamlandığında 10 dk.’lık ara verilir.

  GRE General Test genel kapsamlı bir sınav olup GRE sınavını şart koşan tüm yüksek lisans ve doktora programlarına başvuranlar tarafından alınmalıdır. Sınav merkezlerinde yıl boyunca bilgisayar ortamında sınava girilebilmektedir. Bu test 21 günde en fazla bir kere, 1 yıl içinde en fazla 5 defa alınabilmektedir.

  GRE testinin zorluk derecesi öğrencinin sorulara verdiği doğru veya yanlış cevaplara göre değişir. Alınan puanlar, sınav bitiminden itibaren 10-15 gün içinde gönderilir. Test yerlerini,tarihlerini görmek ve kayıt yaptırmak için www.ets.org/gre adresi üzerinden bir hesap oluşturmanız gerekmektedir.

  GRE General Test Skorlarınızı istediğiniz okullara online olarak göndermeniz mümkündür. Eğer istediğiniz puanı alamadıysanız, göndermiş olduğunuz okullardan sınav skorunu geri alabilrsiniz.

  Testin yapıldığı gün, Sözel Analiz ve Sayısal Analiz bölümlerinin bitiminde, resmi olmayan GRE sonucunuzu gördükten sonra size bu skoru göndermek istediğiniz okullar sorulacaktır. 4 okula kadar ek bir ücret ödemeden skorunuzu gönderebilrsiniz.

  Eğer istenilen okul listede yoksa bu skorun liste dışı okullara gönderim formunun doldurulması için test merkez yöneticisine danışın. Formu test merkezinden ayrılmadan önce teslim etmelisiniz.

  Aksi takdirde, formunuz kabul edilmeyecektir. Test gününden sonra, gönderim başına 25 $ üzere skorunuzu okullara online olarak göndermeniz mümkündür.

  Sözel ve sayısal bölümler için 130 ila 170 arasında bir puanlama sistemi mevcuttur.

  Sözel Analiz (Verbal Reasoning) puanlama: 130-170.

  Sayısal Analiz (Quantitative Reasoning) puanlama : 130-170 En düşük puan 130, en yüksek puan 170’dir.

  Hiçbir soru cevaplanmasa bile 130 puan alınır. Analitik yazma bölümünde ise puan 0,5'lik artışlar halinde 0 ile 6,0 arasındadır.

  GRE General Test almak için online olarak www.ets.org/gre adresinden kayıt olup, bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Aynı işlemi telefon, faks veya mektup vasıtasıyla da gerçekleştirebilirsiniz. Test ücretini kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

  • Kadıköy Şubesi Hafta İçi GRE Kurs Programı
  • Günler ve Saatler: Pazartesi - Çarşamba Günleri Sabah Programı 10:00 / 13:00 - Akşam Programı 19:00 / 21:30
  • Program Detayları: 6 Kişilik Özel Gruplar - Program Süresi 2 Ay - 48 Saat
  • Ücretlendirme: Program Ücreti 2.500 TL
  • Kadıköy Şubesi Hafta Sonu GRE Kurs Programı
  • Günler ve Saatler: Cumartesi - Pazar Günleri Sabah Programı 10:00 / 13:00 - Öğlen Programı 13:00 / 16:00
  • Program Detayları: 6 Kişilik Özel Gruplar - Program Süresi 2 Ay - 48 Saat
  • Ücretlendirme: Program Ücreti 2.500 TL
  • İstediğiniz Gün ve Saatlerde Birebir GRE Özel Ders
  • Program Süresi: 1 - 3 Ay
  • Günler ve Saatler: İş ya da eğitim hayatınıza uygun gün ve saatlerde özel ders alabilirsiniz.
  • Program Detayları: Sözel, Sayısal, Analitik Kompozisyon Yazma - Analiz ve Sonuç Çıkarma, Kelime, Cümle Anlam Kavrama Etütleri - Sınav Tekniği
  • Toplam ders saati üzerinden ücretlendirilir.
  Ön Bilgi Formu
  • Bağdat Caddesi Şubesi Hafta İçi GRE Kurs Programı
  • Günler ve Saatler: Pazartesi - Çarşamba Günleri Sabah Programı 10:00 / 13:00 - Akşam Programı 19:00 / 21:30
  • Program Detayları: 6 Kişilik Özel Gruplar - Program Süresi 2 Ay - 48 Saat
  • Ücretlendirme: Program Ücreti 2.500 TL
  • Bağdat Caddesi Şubesi Hafta Sonu GRE Kurs Programı
  • Günler ve Saatler: Cumartesi - Pazar Günleri Sabah Programı 10:00 / 13:00 - Öğlen Programı 13:00 / 16:00
  • Program Detayları: 6 Kişilik Özel Gruplar - Program Süresi 2 Ay - 48 Saat
  • Ücretlendirme: Program Ücreti 2.500 TL
  • İstediğiniz Gün ve Saatlerde Birebir GRE Özel Ders
  • Program Süresi: 1 - 3 Ay
  • Günler ve Saatler: İş ya da eğitim hayatınıza uygun gün ve saatlerde özel ders alabilirsiniz.
  • Program Detayları: Sözel, Sayısal, Analitik Kompozisyon Yazma - Analiz ve Sonuç Çıkarma, Kelime, Cümle Anlam Kavrama Etütleri - Sınav Tekniği
  • Toplam ders saati üzerinden ücretlendirilir.
  Ön Bilgi Formu
  • Beşiktaş Şubesi Hafta İçi GRE Kurs Programı
  • Günler ve Saatler: Pazartesi - Çarşamba Günleri Sabah Programı 10:00 / 13:00 - Akşam Programı 19:00 / 21:30
  • Program Detayları: 6 Kişilik Özel Gruplar - Program Süresi 2 Ay - 48 Saat
  • Ücretlendirme: Program Ücreti 2.500 TL
  • Beşiktaş Şubesi Hafta Sonu GRE Kurs Programı
  • Günler ve Saatler: Cumartesi - Pazar Günleri Sabah Programı 10:00 / 13:00 - Öğlen Programı 13:00 / 16:00
  • Program Detayları: 6 Kişilik Özel Gruplar - Program Süresi 2 Ay - 48 Saat
  • Ücretlendirme: Program Ücreti 2.500 TL
  • İstediğiniz Gün ve Saatlerde Birebir GRE Özel Ders
  • Program Süresi: 1 - 3 Ay
  • Günler ve Saatler: İş ya da eğitim hayatınıza uygun gün ve saatlerde özel ders alabilirsiniz.
  • Program Detayları: Sözel, Sayısal, Analitik Kompozisyon Yazma - Analiz ve Sonuç Çıkarma, Kelime, Cümle Anlam Kavrama Etütleri - Sınav Tekniği
  • Toplam ders saati üzerinden ücretlendirilir.
  Ön Bilgi Formu
  • Ataşehir Şubesi Hafta İçi GRE Kurs Programı
  • Günler ve Saatler: Pazartesi - Çarşamba Günleri Sabah Programı 10:00 / 13:00 - Akşam Programı 19:00 / 21:30
  • Program Detayları: 6 Kişilik Özel Gruplar - Program Süresi 2 Ay - 48 Saat
  • Ücretlendirme: Program Ücreti 2.500 TL
  • Ataşehir Şubesi Hafta Sonu GRE Kurs Programı
  • Günler ve Saatler: Cumartesi - Pazar Günleri Sabah Programı 10:00 / 13:00 - Öğlen Programı 13:00 / 16:00
  • Program Detayları: 6 Kişilik Özel Gruplar - Program Süresi 2 Ay - 48 Saat
  • Ücretlendirme: Program Ücreti 2.500 TL
  • İstediğiniz Gün ve Saatlerde Birebir GRE Özel Ders
  • Program Süresi: 1 - 3 Ay
  • Günler ve Saatler: İş ya da eğitim hayatınıza uygun gün ve saatlerde özel ders alabilirsiniz.
  • Program Detayları: Sözel, Sayısal, Analitik Kompozisyon Yazma - Analiz ve Sonuç Çıkarma, Kelime, Cümle Anlam Kavrama Etütleri - Sınav Tekniği
  • Toplam ders saati üzerinden ücretlendirilir.
  Ön Bilgi Formu
No Internet Connection